4.5/5 - (4 امتیاز)

چرا آسانسور آینه دارد؟

چرا آسانسور آینه دارد؟ مهندس واحدی  با بررسی آسانسور های موجود در  ژاپن به این سوال  جواب میدهد دراقع  علل متعددی وجود دارد ،که مهندس واحدی آنهارا به علل فرعلی و اصلی در پاسخ به سوال چرا آسانسور آینه وجود دارد  تقسیم کرده است.

علت  فرعی آینه داشتن آسانسور :

 •  وجود آینه درب آسانسور  میتواند  یک دلیل روانشناختی داشته باشد و  به مردم اجازه میدهد که موهایشان یا لباس‌هایشان را بررسی کنندو مرتب کنند،یا از خود عکس بگیرد که امروز بیشتر استفاده که میبینیم همین است تا مطمئن شوند به بهترین شکل ظاهر  در جامعه حظور پیدا میکنند.
 • علت وجود آینه در آساسنسور دلیل زیبا شناختی داشته باشد : که باعث شیک نشان دادن کابین آساسنور و زرق و برق  آن میشود.
 • جلوگیری از سقوط :  آینه موجود در آسانسور به کاربران این هشدار را میدهد که با دیدن خود در آینه  مطمئن شوند  که اسانسور وارد طبقه شده، همچنین جلوی گیری میکند  که در صورتی که  آسانسور هنوز به طبقه مد نظر نرسیده و به دلیل مشکلات فنی درب آسانسور باز شده، در صورت سهل انگاری با دیدن خود در آینه موجود در آسانسور مانع  سقوط در چاله آسانسور شود. ولی خوب میدانید که در بیشتر مواقع  درب اسانسور تا زمانی که کابین وارد طبقه نشود باز نمیشود پس دلیل اصلی چیست؟­­­­­­­

 

آینه های کوچم در بالای آسانسور

این سوال پیش میاد چرا بعضی از آساسنور آینه کوچکتر را در گوشه ای از سقف آسانسور نصب کرده اند ؟ آیا این نوعی اقدام پیشگیری از جرم است تا بتوانید مراقب جیب برها، باشید؟

علت اصلی  وجود آینه درآسانسور:

 

مهندس  واحدی جواب  این که چرا آسانسور ها آینه دارند؟ اینطور داد که آینه‌ها در آسانسورها برای  مسافرانی که از ویلچر استفاده می‌کنند، نصب می‌شوند چرا که ممکن است آسانسور شلوغ باشد یا اینکه  ابعاد آن کوچک باشد برای خروج از آسانسور نمی توانند ،صندلی را بچرخانند و پشت سر خود را نگاه کنند.  آینه آسانسور به آنها کمک میکند که  بدون سختی و مشکل برای  چرخاندن ولچر از آسانسور خارج شوند.

مهندس واحدی با ارسال چند عکس به ما نشان دکمه تماس معلولان آسانسور سمت چپ قرار دارد. و آن آسانسور آینه دارد، در حالی که آسانسور سمت راست آینه ندارد.

منبع : sornanews

Recommended Posts

8 Comments

 1. سلام این سوالم اگر میشه پاسخ بدی
  وقتی کلیدمون داخل چاه آسانسور میوفته چطور بیرونش بیاریم؟

  • بهتره به اپراتور یا مسئول ساختمون اطلاع بدید چون کلید ممکن هست انتهای چاه آسانسور افتاده باشه شاید هم روی جبعه روغن آسانسور یا روی کابل های آسانسور

 2. اون آینه کوچک بالای آسانسور برای چیه؟

  • آسانسور های مات ، کدر و بسیار کوچک دارای آینه هایی در سقف یا دیوار هستند، برای اینکه آسانسور را بزرگتر نشان دادن میدهد و ترس گیر کردن در آسانسور را از بین ببرند

 3. خیلی خوبه که کشور های خارجی اینقدر به معلولین اهمیت میدن

  • ایرانم میده دگ 😂

 4. سلام چه نوع آینه ایی در آسانسور استفاده میشه ؟

  • انواع آینه های محدب مقعر صاف ولی بیشتر در آسانسور انواع آینه صاف قدی استفاده میشود


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *