4.5/5 - (4 امتیاز)

6.5 اصل ضروری برای ایمنی آسانسور

آسانسورها در دنیای پرشتاب امروزی باعث ایجاد آسایش و یک ضرورت تبدیل شده است. در ازدحام ساختمان مهم این است که مطمئن شوید ایمنی اولویت اصلی ساختمان و سیستم آسانسور شما است. که با مطرح کردن برخی از قوانین ضروری برای ایمنی آسانسور و همچنین نکاتی در مورد ایمنی مسافران آسانسور در مورد نحوه سوار شدن و در صورت توقف آسانسور سعی میکنیم که شما یاری کنیم.

چطور امنیت آسانسور را رعایت کنیم ؟

  1. ایمنی آسانسور با اطمینان از نصب و نگهداری صحیح آسانسور شروع می‌شود. در نتیجه، شما باید یک برنامه دوره ایی نگهداری و پیشگیرانه را برای ایمنی را رعایت کنید. علاوه بر نگهداری پیشگیرانه، به محض اینکه مشکوک شدید آسانسور شما نیاز به مشکلی دارد، باید با یک متخصص تماس بگیرید.
  2. یکی دیگر از اقدامات بسیا حیاتی نصب علائمی هشدار می‌باشد. برای مثال اعمال هشدار در مورد حداکثر میزان تحمل آسانسور است. همچنین ارسال علائم کافی برای مکان‌یابی آسانسور در ساختمان شما نیز بسیار مهم است. انجام این کار سردرگمی، تجمع غیر ضروری و ازدحام را از بین می‌برد و به مسافران اجازه می‌دهد تا به سرعت و ایمن آسانسورها را پیدا کنند. همچنین باید علائم مشخصی برای تعیین مکان پله‌ها در زمان‌ها اضطراری وجود داشته باشد. علائمی را برای هشدار به مسافران در مورد اینکه تلاش برای جلوگیری از بستن درهای خطراناک است نصب کنید. همچنین باید هشدارهای واضحی وجود داشته باشد که به مسافران اخطار دهد که هنگام ورود و خروج از کابین آسانسور مراقب قدم‌های خود باشند.
  3. اطمینان حاصل کنید که آسانسور خود را به اندازه کافی سرویس میکنید که کابین آسانسور شما با طبقات مقصد همسطح است. اگر متوجه شدید که کف زمین تراز نیست، در اسرع وقت با تکنسین آسانسور تماس بگیرید. چرا که نمیخواهیم آسانسور بین دو طبقه یا در طبقه ایی دیگر متوقف شود البته این مشکل و خیلی از مشکلات دیگر را میتوان با اینورتر آسانسور رفع نمود.
  4. مطمئن شوید که نرده‌های زیادی در آسانسور شما وجود دارد و در صورت شل شدن آن‌ها در اسرع وقت محکم می‌شوند.
  5. محل خروج و ورود نباید لغزنده باشد. همچنین باید اطمینان حاصل شود که هیچ مانع یا عنصری توجه کاربر را جلب نمی‌کند و باعث بروز حادثه و کاهش ایمنی آسانسور نمی‌شود.
  6. تمامی چراغ‌های موجود در قسمت خروجی و ورودی آسانسور باید کاملاً کاربردی باشند. چراغ‌ها را بررسی کنید برای اینکه آسیبی ندیده باشند. زیرا مسافران می‌توانند خطرات احتمالی خاموش شدن آسانسور را متوجه شوند.

۶.۵. درها نباید در حین حرکت تکان بخورند همچنین پانل‌ها نباید روی چارچوب یا یکدیگر خراشیده شوند. این کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که چارچوب درب آسیب نبیند و سطح پانل درب دچار خط و خش نوشد.

ایمنی آسانسور
علائم هشدار در مورد 3

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *