4/5 - (6 امتیاز)

اینورتر آسانسور چیست؟ بررسی 10 مزیت آن

امروزه، استفاده اقتصادی و کارآمد از انرژی هدفی است که کسب و کارها به دنبال آن هستند. یکی از راه حل های صرفه جویی در مصرف انرژی که مشاغل استفاده می کنند اینورترها هستند.اینورترها در ماشین آلات تولید استفاده می شوند، علاوه بر آن در سیستم مهم دیگری نیز مورد استفاده قرار میگرند که یکی از آنها اینورتر آسانسور نام دارند. این به سیستم آسانسور کمک می کند تا پایدار، سریع، دقیق عمل کند و ایمنی را بهبود ببخشد.

اینورتر آسانسور چیست؟

جدیدا آسانسورها نقش بسیار مهمی در زندگی دارند و به حمل و نقل کالا و افراد در مدت زمان کوتاهی کمک می کنند. ما به راحتی می توانیم آسانسور را در همه جا از جمله مراکز تجاری، ساختمان ها یا حتی خانه هایی با ارتفاع بلند ببینیم. همین امر باعث افزایش تولید آسانسور شده است.

همچنین میدانیم که مصرف برق و انرژی یک دغدغه برای انسان است، که با استفاده تکنولوژی پیشرفته، سیستم کنترل عددی، کامپیوتری شدن، انسان راه حلی برای این دغدغه پیدا کرده است. از آنجا که تولید و تقاضای آسانسور افزایش یافته است و آسانسور برای کار به برق نیار دارد. اینورتر آسانسور، به عنوان یک راه حل در برای صرفه جویی در انرژی مود ااستفاده قرار می گیرد.

ابتدا لازم است بدانیم مفهوم اینورتر چیست؟ اینورتر وسیله ای است که به تغییر فرکانس جریان سیم پیچ در داخل موتور کمک می کند.و در نتیجه سرعت موتور را به صورت پله ای تغییر می دهد. هنگام استفاده از اینورتر، استفاده از گیربکس مکانیکی ضروری نیست، بلکه تنها از اجزای نیمه هادی برای بستن و جدا کردن سیم های موتور به ترتیب استفاده می کند و در نتیجه میدان مغناطیسی دوار ایجاد می کند که روتور را می چرخاند.

حال میتوان گقت که اینورتر آسانسور چیست ؟ آسانسورها معمولاً با استفاده از برق توزیع شده توسط منبع تغذیه کار می کنند.هنگامی که آسانسور با بار سنگین کابین به پایین یا با بار سبک به سمت بالا حرکت می کند، دستگاه کشش به عنوان یک ژنراتور برق عمل می کند و انرژی توسط ماشین محرک بازسازی می‌شود و سپس توسط یک مبدل احیاکننده یا همان اینورتر به یک ترانسفورماتور توزیع برق منتقل می‌شود و همراه با انرژی منبع تغذیه اصلی به شبکه الکتریکی ساختمان تغذیه می‌شود. انرژی بازسازی شده را می توان برای سایر ماشین آلات و سیستم های الکتریکی ساختمان مانند تهویه مطبوع، لامپ های سقفی، پریز برق و غیره استفاده کرد.

وظیفه و مزیت مبدل احیا کننده آسانسور

کنترل سرعت آسانسور و موتور است تا در موقعیت مناسب متوقف شود، آسانسور سریعتر کار کند و در مصرف برق صرفه جویی بیشتری کند. به لطف این اینورتر است که مدیران دیگر نیازی به نگرانی بیش از حد در مورد مسائل ایمنی، افزایش و کاهش سرعت، بار اضافی کابین آسانسور ندارند. و باعث کاهش مشکلات احتمالی مانند گیر کردن در، توقف ناگهانی نردبان، سقوط نردبان، توقف در طبقه اشتباه و … شده است.مشکلات نیز می توانند به سرعت حل شوند و به مشتریان کمک کنند تا در استفاده از آن احساس امنیت کنند.

اینورتر آسانسور چیست؟
مبدل احیا کننده Otis ReGen بر روی آسانسور Gen2 در لا سرنا، شیلی پیاده سازی شده است.

با فهمیدن این که اینورتر آسانسور چیست؟ به این نتیجه میرسیم ،که امروزه بسیاری از آسانسورهای مدرن که از دارای مبدل احیا کننده هستند ، در مقایسه با آسانسورهای بدون این دستگاه تا 30 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند و جریان هارمونیک را کاهش میدهد.

انواع اینورتر آسانسور

انواع اینورتر آسانسور بر اساس عملکرد به دو نوع تقسیم می شود. در واقع طبق اینکه اینورتر آسانسور چه وظیفه ای را بر عهده دارد و در کجا به کار می رود میتوان به تقسیم بندی زیر که توسط مهندیس نوین سیستم ارائه شده اشاره کرد

انواع اینورتر آسانسور

اینورتر درب آسانسور

اینورتر برای درب آسانسور به صورت فشرده و با وزن سبک طراحی شده است، بنابراین درب آسانسور سریعتر باز و بسته می شود. مخصوصاً وقتی آسانسور مشکل دارد و کابین از کار می افتد، در نتیجه به علت استفاده از اینوتر در درب آسانسور همچنان امنیت افراد داخل آسانسور را تضمین می شود.

کنترل آسانسور یکپارچه سیستم اینورتر

سیستم یکپارچه کنترل آسانسور شامل: نرم افزار کنترل، شبکه ارتباطی، اینورتر آسانسور می باشد.که به بهبود ایمنی و کارکرد سریع‌تر، روان‌تر و نرم‌تر آسانسور کمک میکند.

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *